Инфо ► Подарунок для дівчини

Просмотров: 670 Автор: Daizy 25.02.2024, 20:12
Подарунок для дівчини

★ Смотри по теме ▼

Подарунок для дівчини

Словарь dj

. Инфо на клубном портале

Виник це свято як день боротьби за права жінок. 8 березня 1857 в Нью-Йорку зібралися на маніфестацію робітниці швейних і взуттєвих фабрик. Вони вимагали 10-годинний робочий день, світлі та сухі робочі приміщення, рівну з чоловіками заробітну плату.

подарунок для дівчини Працювали в той час жінки по 16 годин на добу, отримуючи за свою працю копійки. Чоловікам після рішучих виступів вдалося добитися введення 10 годинного робочого дня. На багатьох підприємствах в США виникли профспілкові організації. І ось після 8 березня 1857 року утворився ще один - вперше його членами стали жінки. У цей день у багатьох містах Нью-Йорка сотні жінок вийшли на демонстрацію, вимагаючи надання їм виборчого права. У 1910 році на Міжнародній конференції жінок-соціалісток у Копенгагені Клара Цеткін виступила з пропозицією про святкування Міжнародного жіночого дня 8 березня, яке прозвучало, як заклик до всіх жінок світу включитися в боротьбу за рівноправ'я. Відгукуючись на цей заклик, жінки багатьох країн включаються в боротьбу проти убогості, за право на працю, повагу до своєї гідності, за мир. У 1911 році це свято вперше відзначалося 19 березня в Австрії, Данії, Німеччині та Швейцарії. Тоді більше мільйона чоловіків і жінок взяли участь в маніфестаціях. Крім права обирати і займати керівні посади, жінки домагались рівних виробничих прав з чоловіками. А потім його відзначили 12 травня 1912 року. У Росії вперше Міжнародний жіночий день відзначався в 1913 році в Петербурзі. У проханні на ім'я градоначальника було заявлено про організацію "... наукового ранку по жіночому питанню". 

Влада дала дозвіл і 2 березня 1913 року в приміщенні Калашниковської хлібної біржі на Полтавській вулиці зібралось півтори тисячі людей. Порядок денний наукових читань включав питання: право голосу для жінок; державне забезпечення материнства; про дорожнечу життя. У наступному році в багатьох країнах Європи 8 березня або приблизно в цей день жінки організували марші на знак протесту проти війни. У 1917 році жінки Росії вийшли на вулиці в останню неділю лютого з лозунгами «Хліба і миру". Через 4 дні імператор Микола II зрікся престолу, тимчасовий уряд гарантував жінкам виборче право. Цей історичний день випав на 23 лютого за юліанським календарем, який того часу використовувався в Росії, і на 8 березня за григоріанським календарем. Міжнародний жіночий день 8 березня з перших років Радянської влади став державним святом. З 1965 року цей день став не робочим. Існував і його святковий ритуал. У цей день на урочистих заходах держава звітувала перед суспільством про реалізацію державної політики щодо жінок. Поступово Міжнародний жіночий день в країні губив своє політичне забарвлення. Після розпаду Радянського Союзу день 8 березня лишився в переліку державних свят Російської Федерації.